Základní informace

Příslušenství

Měřič napnutí pilového pásu

Měřič napnutí pilového pásu Art.-Nr. 597

ve stabilní dřevěné skříňce

Optimální napnutí pilového pásu je základní předpoklad k dosažení dlouhé životnosti a přesnosti při řezání. Měřící přístroj Vám umožní dokonalou kontrolu doporučených parametrů. Firma Wikus doporučuje jako optimální napětí pásu 300 N/mm. Tato hodnota leží uprostřed zeleného pole měřícího přístroje. Pomocí měřícího přístroje zabráníte prasknutí pásu vlivem přetažení, případně podřezávání, které je způsobeno nedostatečným napnutím pilového pásu.


Refraktometr

Refraktometr Art.-Nr. 750

v přenosném boxu z umělé hmoty

Opotřebení řezných hran je rozhodujícím způsobem ovlivňováno složením chladící a řezné kapaliny. Uvedený refraktometr Vám umožní odečíst koncentraci oleje v procentech rychle a přesně přímo u stroje.

Katalog na CD

Katalog na CD

Tento katalog obsahuje kromě všech produktů firmy WIKUS také veškeré technické parametry, řezné podmínky a další údaje nutné ke správné orientaci v problému dělení materiálů. Pro usnadnění Vaší práce jsou zde obsaženy též elektronické výpočty a tabulky. Katalog na CD je vybaven automatickým spouštěním ihned po vložení do CD mechaniky.
Posuvná tabulka řezných dat

Správné nastavení řezných parametrů je předpokladem k dosažení dlouhé životnosti a vysokého výkonu pilového pásu. Pro 16 materiálových skupin s celkem 40 nejobvyklejšími materiály informuje posuvná tabulka o následujících hodnotách:

  • Tvar zubu
  • Chlazení
  • Řezná rychlost pro 4 rozměrové rozsahy
  • Řezný výkon (cm2/min)
  • Rychlost posuvu (mm/min)

Tyto údaje se vztahují k bimetalickým pilám.

Posuvná tabulka řezných datZpětNahoruVpředVytisknoutMapa stránek © 2023 WIKUS