Základní informace

Kvalita tvrdokovových pilových pásů

TCT

TCT

Tento typ prošel inovací geometrie, která je oproti původnímu provedení výrazně zlepšena. Díky této nové geometrii je takřka ideálním nástrojem pro dělení všech abrasivních materiálů. Vynikajících výsledků dociluje při dělení minerálních stavebních hmot, plynosilikátů, grafitů a především materiálů litých do pískových forem.

Stránka produktu TCT


DUROSET

DUROSET

Tvrdokovový pás s rozvodem zubů se specielní úpravou pro lepší vedení nástroje v řezném kanálu, které je dosaženo zvláštním fazetovým broušením vodícího zubu. Je vybaven tvrdokovovými břity s vysokou pevností a odolností. Lze jej použít na jednoduchých strojích, které nejsou vybaveny úpravou pro nasazení těchto nástrojů. Pilový pás DUROSET vychází z úspěšné řady TCT, která však byla určena především pro řezání stavebních materálů.

Stránka produktu DUROSET


ECODUR

ECODUR

Vývoj pásových pil (strojů) se v uplynulých letech orientoval na možnost použití tvrdokovových pásů. Mnozí uživatelé však disponují stroji, které konstrukčně odpovídají používání bimetalických pilových pásů. V pilovém pásu ECODUR se inženýrům firmy WIKUS podařilo právě pro tento okruh zákazníků vyvinout hospodárnou tvrdokovovou alternativu s prvotřídními vlastnostmi.
ECODUR má precizně broušené trapézové tvrdokovové břity s pozitivní geometrií. Optimální použití je ohraničeno tvrdostí materiálu do 60 HRC a průřezů do průměru 600 mm.
Nově vyvinutá geometrie ECODUR zabraňuje spolehlivě tvorbě studených návarů v mezizubových mezerách, které se vytváří např. při řezání hliníku, případně jiných materiálů majících podobné vlastnosti. ECODUR vytváří řezný kanál soustavou 5-ti řezných hran, které zaručují kromě vysokého řezného výkonu, také vysokou kvalitu řezných ploch.

ECODUR nabízí podstatně vyšší kvalitu proti americkým a japonským výrobkům označovaným jako Triple Chip nebo CTB.

Stránka produktu ECODUR


FUTURA

FUTURA

Tato geometrie vyvinutá firmou Wikus je patentově chráněná. Rozděluje řezný kanál do 7 řezných sekcí. Vytváří třísku značné tloušťky, avšak malé šířky. Tím vzniká řezný nástroj, který pracuje téměř bez vibrací. Svými řeznými vlastnostmi vyniká nad ostatní výrobky a nemá srovnatelný konkurenční výrobek.

Stránka produktu FUTURA


FUTURA PLUS

FUTURA PLUS

Představuje optimalizovaný pilový pás předchozího typu FUTURA. Rovněž tato geometrie je duševním majetkem firmy Wikus a je patentově chráněna. Uspořádáním, kde větší počet zubů se zúčastňuje na obrábění, vytváří znatelně vyšší kvalitu povrchu řezných ploch.

Stránka produktu FUTURA PLUSZpětNahoruVpředVytisknoutMapa stránek © 2023 WIKUS